Otac najuspješnijih hrvatskih skijaša, Ivice i Janice, bio je šef hrvatske skijaške reprezentacije 23 godine.

Ante Kostelić bio je vrhunski rukometaš, igrao je za zagrebačke klubove RK Polet, Mladost, RK Zagreb s kojima je bio prvak Jugoslavije, te za francuski klub ASHC Cannes. Nadimak “Gips” dobio je jer je bio hiperaktivan pa je često lomio ruke i noge.

Uvijek je isticao da mu je rukomet prva ljubav, ali kad je shvatio da su njegova djeca talentirana za skijanje, posvetio se radu s njima. I nije pogriješio.

Pod njegovim su vodstvom briljirali Ivica i Janica Kostelić osvojivši 10 olimpijskih medalja, 4 velika i 8 malih kristalnih globusa te 8 medalja sa Svjetskog prvenstva.

Ukupno su Antine skijaši ostvarilI 56 pobjeda i 115. put bilI na postolju u FIS-ovom svjetskom kupu.